Десерти


                                                                Десерти

Коли ми чуємо слово «десерт», ми уявляємо щось дуже апетитне і солодке. Насправді, десерт - це ширше поняття, що походить від давньо-французького desservir (прибирати зі столу). Десертом може бути все, що подається після основної страви: сир, фрукти, ягоди, горіхи, соки. Правда, незрозуміло, чи вважати десертом жувальну гумку. Традиційно, до десертів відносяться торти, пироги, тістечка, печиво, цукерки, морозиво, пастила, варення, шоколад, лікери і безліч солодощів східних і європейських національних кухонь.
Звичай закінчувати трапезу десертом з'явився в Європі тільки в 19 столітті, разом із зростанням виробництва цукру. До цього солодощі були привілеєм багатих і з'являлися на столі простолюдинів тільки по святах. Звідси походить звичай приділяти велику увагу прикрасі десертів, адже святкова страва має виглядати вражаюче.
Солодкі фрукти та мед були першими загальнодоступними десертами. Безліч солодких страв з'явилися на основі натуральних підсолоджувачів, які пізніше були замінені цукром. Ті солодощі, що ми маємо сьогодні, далекі від оригінальних страв до смаку, поживної цінності і вмісту вітамінів. Більшість сьогоднішніх десертів - багаті джерела глюкози. Вони успішно борються з почуттям голоду, додають сили, стимулюють роботу мозку і підвищують настрій. Однак, не слід балувати себе солодким кожен день, особливо якщо ваш спосіб життя не можна назвати активним.

Солодкі страви подають наприкінці обіду або вечері на десерт, тому їх ще називають десертними стравами, інколи їх включають у меню сніданку.
За складом і способом приготування солодкі страви класифікують на натуральні плоди; узвари й сиропи; солодкі страви з речовинами, здатними утворювати драглі; гарячі солодкі страви.
За температурою подавання всі страви цієї групи поділяють на гарячі (55°С) й холодні (10-14 °С). Проте цей поділ умовний, оскільки багато страв подають як гарячими, так і холодними (налисники з варенням, печені яблука, бабки).
Харчова цінність солодких страв залежить від харчової цінності продуктів, що входять до їх складу. В сучасній українській кухні для приготування солодких страв використовують свіжі, сушені й консервовані плоди і ягоди, фруктово-ягідні сиропи, соки, екстракти, які містять різні мінеральні речовини, вітаміни, вуглеводи, ефірні олії, харчові кислоти і барвники. До складу деяких солодких страв входять молочні продукти – молоко, вершки, сметана, вершкове масло, сир, а також яйця, крупи, багаті на білки й жири, і мають високу калорійність. Ароматичними і смаковими речовинами солодких страв є ванілін, кориця, цедра цитрусових, лимонна кислота, кава, какао, вино, родзинки, горіхи тощо.
Страви мають солодкий смак завдяки вмісту різних цукрів: цукрози, глюкози, фруктози. Проте слід пам'ятати, що середня потреба дорослої людини в цукрах не повинна перевищувати 100 г на добу, надмірне споживання їх призводить до відкладання жиру, підвищення рівня холестерину в крові та інших негативних явищ. Фруктоза, глюкоза і мальтоза мають меншу здатність накопичувати в організмі жири, тому найціннішими вважають солодкі страви, до яких входять молоко, свіжі і консервовані плоди та ягоди, плодово-ягідні соки.
Солодкі страви, приготовлені із свіжих плодів та ягід, підсилюють виділення травних соків і сприяють кращому травленню.
                                                             Торт "Наполеон"

Інгредієнти:
2 стакана борошна;
200 г маргарину вершкового;
1 склянка сметани;
1 ст. ложки горілки.

Крем для торта:
1/2 літра молока;
1 склянку холодного молока;
2-3 ст. ложки борошна;
1,5 склянки цукру;
150 г вершкового масла;
пачка ваніліну.

Як приготувати торт Наполеон.


На крупній тертці натерти маргарин в борошно.

1

За технологією маргарин рубається до готовності разом з борошном ножем. Але, на такий "історичний" подвиг у мене терпіння не вистачило і я прискорила процес звичайної теркою і все просто змішала руками.

2

До отриманої маси додати 1 ст. ложку горілки (вона додасть шаруватість тесту) і сметану. (До речі, спробувала замінити горілку коньяком - вийшло ще краще!)

3

Вимішуємо, накриваємо плівкою і прибираємо хвилин на 40-60 в холодильник.

4

Поки тісто «відпочиває» займемося кремом. Яйця, цукор збиваємо.

5

Паралельно зі збиванням інгредієнтів, на водяній бані треба підігріти 1/2 літра молока, молоко повинно бути гарячим, але не кипіти.

6

До яєць, цукру, вводимо борошно і склянку холодного молока.

7

Змішуємо ретельно міксером.

8

Коли молоко дійде до потрібної температури вводимо в молоко тонкою цівкою збиту масу, при цьому постійно помішуємо, щоб не було грудочок.

9

Мішаємо до тих пір, поки крем не дійде до консистенції, коли малюнок на поверхні не розтікається.

10

Ось те, що нам було потрібно, крем для "Наполеона" готовий, ставимо його остигати.

11

Крем готовий, тісто «відпочило» в холодильнику, приступаємо до випікання тортика.

12

Тісто розкачати у вигляді ковбаски.

13

Ділимо на 12-ть рівних частин і ще залишається трохи, для обсипання.

14

Шар, порційний, тісто я розтягувала руками прямо на деко, тісто ніжне, перенести за допомогою качалки не виходило, рвалося. Форму надала за допомогою тарілки, якою накрила тісто і обрізала надлишки. Корж повинен бути тонким, як аркуш пергаменту. Випікати при 220 градусах 2-5 хвилини, все залежить від духовки, тісто при випіканні може роздутися, але це добре, потім надутий міхур лопне, коли нанесемо крем і корж прийме класичну форму.

15

Тим часом наш крем охолов і можемо додати в нього масло і ванілін. Гарненько збиваємо і крем готовий.

16

Так виглядає готовий крем після додавання до нього масла і ваніліну.

17

Наші коржі готові! Всі 12 штук і ще маленький на обсипання. Кожен корж промазуємо кремом, збираємо торт, надаємо йому класичну (сучасну, насправді) форму.

18

Торт Наполеон практично готовий, обов'язково дайте йому час просочитися, як мінімум 12 годин в холодильнику. Обсипаємо готовий торт крихтою з маленького коржа і уламків, мигдалем, горіхами, какао порошком, шоколадною крихтою - як вам більше подобається прикрашати або до чого звикли - це вже несуттєво. Головне вже вийшло - кожен шматочок тане в роті і дає істинно імператорська насолоду!

Коментарі

Популярні публікації